Ko gero, daugelis sutiktų, kad kilimų valymas Vilniuje yra vienas nuobodžiausių namų ruošos darbų. Būtent dėl šios priežasties nemaža dalis žmonių jį atidėlioja, tokiu būdų tik dar labiau pablogindami padėtį – nešvarumų prisikaupia dar daugiau, kad vėliau kilimo valymo tenka skirti daug daugiau bei jėgų. Taigi, reikėtų elgtis priešingai – kilimus valykite dažnai, tuomet procesas bus trumpesnis ir paprastesnis. Tačiau svarbiausia dalykas – jei norite užtikrinti efektyvų kilimų valymą, tai jums reikėtų pasinaudoti keliomis gudrybėmis.

Jei norite lengvai bei efektyviai pašalinti dėmes, nereikėtų laukti, kol jos įsisenės. Priešingai, tiesiog paimkite šluostę, kempinėlę ar šiek tiek popierinio rankšluosčio ir švelniai priglusite prie kilimo, kad skystis susigertų. Tik jokiu būdu netrinkite – bus sunkiau pašalinti dėmės likučius. Skysčiui susigėrus, reikėtų naudoti profesionalius šampūnų valiklius ir pašalinti dėmės likučius. Beje, valydami rinkitės kryptį iš krašto į centrą – tokiu būdu neleisite dėmei išplisti.

Verta atminti, kad kai kurias dėmes išvalyti galima ir namuose pačių pasigamintomis priemonėmis. Štai, pavyzdžiui, vyno ar alaus dėmę galima išvalyti vandens ir baltojo acto mišiniu (sumaišius lygiomis dalimis). Mišinį reikia užpurkšti ant dėmes bei palaukti bent 15 minučių, o vėliau – nuvalyti šluoste. Vistik, taip pat reikia pažymėti, kad pernelyg eksperimentuoti namuose pagamintomis priemonėmis nereikėtų – rinkitės tik laiko išbandytus, patikimus receptus, priešingu atveju, rizikuojate sugadinti kilimą. Beje, profesionalūs valikliai yra pats geriausias pasirinkimas.

Vis tik, pavienių dėmių šalinimas tikrai negarantuoja, kad kilimas bus švarus. Siekiant paties geriausio efekto, reikėtų rinktis giluminį kilimų valymą. Šios procedūros metu yra pašalinami susikaupę nešvarumai bei kvapai. Tokią procedūrą reikėtų atlikti keletą kartų per metus. Na, o ant išvalyti kilimo galite užlašinti ir keletą lašų mėgstamo eterinio aliejaus – kambarys maloniai kvepės.

Taigi, jei laikysitės šių patarimų, kilimų valymas bus kur kas efektyvesnis.  Tačiau tai dar ne viskas – galite apskritai nieko nedaryti ir mėgautis tobula savo namuose esančių kilimų švara bei gaiva. Kaip? Viskas labai paprasta – tiesiog pasirinkite profesionalias kilimų valymo paslaugas ir taupykite savo laiką.